Jednosvazkový zubní kartáček

Jednosvazkový zubní kartáček je soubor malé skupiny jemných štětinek uchopených v rukojeti. Štětiny mívají délku 6–9 mm. Tyto kartáčky se používají na vyčištění každého zubu zvlášť. Technika čištění je časově náročnější, ale účinnost čištění je mnohem vyšší než s klasickým zubním kartáčkem.

Na co je dobrý jednosvazkový zubní kartáček?

Kartáček je vhodný především pro lidi, které trápí křivé zuby, mají zubní můstky nebo nosí zubní strojek. Jemně čistí také odhalené zubní krčky a hůře dostupné zadní stoličky.

Použití jednosvazkového zubního kartáčku

Jednosvazkovým zubním kartáčkem bychom měli pomáhat klasickému zubnímu kartáčku v případě těžkostí popsaných výše. Měl by jen doplnit naši ústní hygienu. Nezapomínejte na pomocníky pro hůře dostupná místa (mezizubní kartáček, zubní niť).

jednosvazkový kartáček

Jak správně používat jednosvazkový kartáček?

Kartáček se používá bez použití zubní pasty. Jemně přitlačte štětinky na zub, nechte je rozestoupit se kolem zubu. Zubní strojek čistěte rychlými a krátkými pohyby. Na běžné čištění povrchu zubů použijte krouživé pohyby. Zadní stoličky přejíždějte jemným třením štětinkami po linii dásní a zubu.

Jednosvazkový zubní kartáček se nejčastěji používá večer po vyčištění zubů klasickým zubním kartáčkem. Není jej většinou nutné používat každý den, je spíše doplňkem ústní hygieny než nezbytnou součástí. Jeho využití oceníte především tehdy, když nosíte zubní strojek. S pomocí jednosvazkového kartáčku a mezizubního kamaráda si zuby se strojkem vyčistíte mnohem kvalitněji než jen s obyčejným zubním kartáčkem. Frekvenci jeho používání si snadno určíte sami – sledujte jen, za jaký čas uvidíte jemný povlak na okrajích zubů nebo strojku.

Jaká je výhoda jednosvazkového zubního kartáčku?

Tyto kartáčky dokonale odstraňují povlak na zubech – tento pocit perfektně čistých zubů po klasickém zubním kartáčku nepocítíte. Mnozí potvrzují, že čištění sice trvá delší dobu (i 30 minut), ale výsledný účinek a pocit stojí za to. Jednosvazkový kartáček navíc můžete používat klidně i při provádění běžné činnosti, protože tento zubní kartáček se používá „na sucho“.