Jak získat dokonalé zuby

Správná technika čištění zubů je velmi důležitá pro dosažení dokonalého stavu zubů. Pod tímto pojmem se skrývají zdravé, bílé a silné zuby. Uvádíme několik pravidel, kterých byste se měli držet, pokud chcete dosáhnout co nejlepšího stavu vašich zubů.

Jak mít dokonalé zuby?

  1. Zuby si umývejte minimálně dvakrát denně. Pokud máte možnost umýt zuby nebo vypláchnout si ústa po každém jídle, je to velké plus.
  2. Je důležité vědět, jak si správně čistit zuby. Technika čištění zubů je mnohem důležitější než frekvence nebo časová náročnost. Správné technice čištění zubů se věnujeme ve zvláštním článku.
  3. Výběru správného zubního kartáčku věnujte náležitou pozornost. Ne všechny kartáčky jsou kvalitní a vhodné právě pro váš chrup. Většinou lacinější zubní kartáčky jsou mnohem tvrdší a při dlouhodobém používaní mohou mít negativní dopad na zdraví zubů. Tyto kartáčky nemají speciálně upravené štětinky (zbroušené laserem) a mohou poškrábat dásně nebo zubní sklovinu.
  4. Nezapomínejte na dentální hygienu aspoň jednou ročně. Pouvažujte nad pískováním, které odstraní z povrchu zubů vnější zabarvení.
  5. Také nezapomínejte na zubní niť a mezizubní kartáček. Klasický zubní kartáček se nedostane do všech míst v ústní dutině – mezery mezi zuby se tak stávají rájem pro bakterie způsobující zubní povlak, který často vede k zubnímu kazu.
  6. Těsně po jedení si zuby neumývejte. Počkejte aspoň 30 minut. Některé potraviny obsahují kyseliny, které jemně narušují zubní sklovinu, a mechanické působení zubního kartáčku by ji mohlo narušit. Mezi tyto potraviny a nápoje patří především citrusové plody, ale také ostatní ovoce. Po citrusech si vypláchněte zuby čistou vodou.P
  7. o vypití kávy, coca coly, černého čaje nebo jiného nápoje či jídla barvícího zuby (detailně jsme tento bod popsali v článku „Bílá dieta„) si vypláchněte ústa vodou.

Dokonalé zuby

Jak mít bílé a zdravé zuby?

Bělost zubní skloviny není přirozeně dopřána každému z nás. Tato vlastnost zubu je ovlivněná především dědičností a v druhé řadě také životosprávou. Pokud pijete hodně kávy, červeného vína nebo kouříte, vaše zuby dříve či později výrazné zežloutnou. Tato estetická chybička krásy je pro mnoho lidí velmi frustrující. Má vliv na snížené sebevědomí a vážnějším problémem se stává hlavně, pokud ve své profesi pracujete se zákazníky nebo klienty. Pro většinu lidí jsou zažloutlé zuby stejně odpuzující jako zanedbaný chrup.

Světoznámá značka Crest vyráběná v USA už přes 15 let bělí zuby na celém světě. Vyrábí zubní pasty, které prodlužují a udržují bělost zubů. Bělicí pásky značky Crest sú fenoménem a dokážou vybělit i nejhorší případy zabarvení zubů. Široká nabídka produktů vám dává svobodu ve výběru toho nejlepšího pro vás. V nabídce jsou velmi silné bělicí pásky, pásky s různými úrovněmi bělení, bělicí pásky na citlivé zuby a také pásky na udržení bílých zubů. Bělit zuby se doporučuje přibližně jednou za rok.