Svépomocné bělení zubů

Mnozí z nás touží bělit si zuby v pohodlí domova. Návštěva stomatologa je pro nás často jednoroční povinná zastávka a další návštěvě bychom se během roku rádi vyhnuli. Proto stále více lidí využívá domácí možnosti bělení zubů.

Bělení zubů doma je jeden z nejpohodlnějších a nejdostupnějších způsobů, jak docílit bílý úsměv. Na trhu se vyskytuje stále víc bělicích produktů, díky čemuž máte na výběr z nejrůznějších forem bělení, intenzit bělení a cenové hladiny. Mějte se však na pozoru – bělení zubů je chemická reakce aktivních látek na povrchu zubu. Každý výrobek označovaný jako bělicí musí projít certifikací a laboratorními testy. Vždy si ověřte výrobce produktu, který chcete zakoupit. Pokud chcete snížit riziko nebezpečí produktu na nulu, sáhněte po bělicích produktech, které jsou léty ověřené u velkého počtu uživatelů – např. bělicí pásky Crest.

Svépomocné bělení zubů

Bělení citlivých zubů

Vždy dodržujte návod na použití. Nenechávejte bělicí pásky na zubech působit déle, než je deklarované v návodu. Zubní kazy mohou reagovat bolestí, pokud na ně použijete bělicí pásky. Dbejte na to, abyste měli zdravý chrup. Vybírejte bělicí pásky nebo pasty pečlivě, udělejte si předem průzkum, které pásky mají nejlepší recenze, na co jsou určené a komu, a naopak nejsou určené. Zvažte citlivost vašich zubů, protože pokud máte zuby citlivější, bělení vám může vyvolat mírnou bolest, která je však neškodná a po bělení zmizí. Zvažte intenzitu bělení – zpravidla platí, že čím bělejší úsměv chceme, tím silnější bělicí pásky potřebujeme.

Pokud je citlivost zubů příliš vysoká, dopřejte si menší pauzu v bělicí kúře. Pokud přetrvává, volte bělicí pásky určené na citlivé zuby (např. Crest 3D White Gentle Routine). Volte bělicí pásky s častějším používáním a kratší dobou působení. Pokud je váš chrup v perfektním stavu a nemáte problém s citlivostí zubů, klidně můžete bílého úsměvu dosáhnout rychleji – s delší dobou použití a méně častým používáním (např. Crest 3D White Flexfit Supreme).

Bělení zubů doma s pásky Crest

Vybělený úsměv je dočasná záležitost, zpravidla vydrží zuby bílé 1 rok. Pokud se stravujete kategoriemi potravin, které nezabarvují zuby, a používáte bělicí pastu na udržení bílého úsměvu, můžete tento čas prodloužit. Bělost zubů zkracuje i kouření.

U značky Crest je nejoblíbenější bělicí pasta Crest 3D White Brilliance. Existují také bělicí pásky sloužící na udržení bílého úsměvu – např. už vzpomínané pásky Gentle Routine. Dejte jim přednost v případě, že to nechcete s bělením přehnat a požadujete přirozeně bílý úsměv.