Jak funguje bělení zubů

Vybělení zubů probíhá působením aktivních látek na skvrny na vnější straně skloviny nebo těsně pod jejím povrchem. Neprobíhá obrušováním zubní skloviny, jak se mnozí domnívají. Proto se bělení zubů sodou bikarbonou jako přírodním řešením důrazně nedoporučuje.

Jak probíhá vybělení zubů?

Bělení zubů se uskutečňuje na bázi jemné manuální abraze a chemického působení aktivních látek zabezpečujících odstranění skvrn. Oba tyto kroky jsou důležité a jejich kombinace zabezpečuje legendární americký úsměv. Bělicí pásky fungují přesně na této metodě, proto patří ke způsobům bělení zubů, které jsou vysoce účinné a bezpečné. Navíc jsou bělicí pásky finančně dostupnější než bělení zubů u stomatologa.

Odstranění skvrn pod povrchem skloviny

Skvrny těsně pod povrchem skloviny se bělí hůře a je nutné využít sílu bělicí látky – peroxidu vodíku. Je důležité používat bělicí pásky s obsahem této látky, které jsou certifikované a ověřené, nenakupujte pochybná balení za podezřele nízké ceny. Můžete si přivodit vážné zdravotní problémy.

Jak funguje bělení zubů

Při bělení aktivní látkou musí být dodržené bezpečnostní normy obsahu bělicí látky a návod na použití. Bělicí pásky Crest splňují všechna přísná kritéria na výrobu a distribuci bělicích produktů. Pásky se poprvé ocitly na trhu v roce 2001 – a tedy už 16 let zajišťují bílé úsměvy po celém světě.

Bělení zubů je velmi individuální záležitostí – dva lidé mohou používat stejný typ bělicích pásků a vidět různé výsledky. Bělení zubů totiž do jisté míry ovlivňuje také míra zabarvení zubů, konzumace zabarvujících potravin a nápojů, kouření a v neposlední řadě také genetika. Pro podporu bělení zubů používejte také bělicí pasty, které urychlují bělení a udržují zuby bílé déle (např. pasta Crest Brilliance Boost).

Bělení zubů citronem nebo kokosovým olejem je nesmysl. Tyto potraviny neobsahují žádné látky, které by dokázaly odstraňovat často dlouholeté zabarvení na povrchu zubů.